Opisz magiczne przedmioty pana kleksa

Pobierz

Pan Ambroży pełni również rolę kucharza w swojej szkole.. Metody: praca z tekstem, metoda problemowa, heureza, ćwiczeniowa.Akcja powieści Jana Brzechwy rozgrywa się w czasach współczesnych autorowi w bajkowym mieście, nieznanym z nazwy, w Akademii pana Kleksa, mieszczącej się na końcu ulicy Czekoladowej.. Jakie ma cechy charakteru?Zapraszamy szkoły i przedszkola na wyjątkowe zajęcia prowadzone na żywo z Bajki Pana Kleksa.. Na nosie tkwią srebrne binokle, bardzo przypominające mały rower, pod nosem zaś rosną długie sztywne wąsy koloru pomarańczy.. Oczy pana Kleksa są jak dwa świderki i gdyby nie binokle, które .1 JĘZYK POLSKI KLAS IV - 03.04.2020r.. Dzieci aktywnie uczestniczą w warsztatach, wykorzystując przedmioty dostępne w każdym domu.Szczególną osobliwość stroju Pana Kleksa stanowią kieszenie, których ma niezliczoną po prostu ilość.. Na twarzy Pana Kleksa wyróżnia się też wielki nos, który przekrzywia się raz w prawo, a raz w lewo (w zależności od pory roku).. Na nim nosi srebrne binokle, skrywające roześmiane i myślące oczy, które wszystko widzą.. Przedmioty - pigułki na porost włosów , senne lustereczka , pompka powiększająca, soki tryskające z prysznica , sosy które pomagają w utracie łupieżu , i dla zdrowych zębów itp., Wydarzenia - spuszczenie stawu przez Pana Kleksa , Znalezienie magicznych przedmiotów w starym dębie przez Adasia, Wizyta Adasia w psim raju , Wysłanie oka Pana Kleksa na .Swoich uczniów uczy niezwykłych przedmiotów takich jak kleksografia czy przędzenie liter..

Akademia Pana Kleksa,Magiczne przedmioty z książek, baśni i filmów, które na pewno znasz!

Wszystkie wydarzenia, opisane w utworze, rozgrywają się w ciągu kilku miesięcy - od chwili, w której Adaś Niezgódka pojawił się w Akademii do wigilijnej kolacji i jego pożegnania z panem Kleksem.Magiczne przedmioty.. Do wyboru dwa pakiety!. Edytuj elementy.. Napisz w dwóch zdaniach.. .Pan Kleks - na imię ma Ambroży i jest bohaterem także innych książek Jana Brzechwy.. Kim jest narrator powieści?. Wy, uczniowie, najlepiej znacie się na lekcjach.. Składniki:-trzy kwarty pomarańczowych szk iełek, - garstka białego proszku, - trochę wody, - wymalowane zielone grochy, - kilka płomyków świec.. W spodniach jego zdołałem naliczyć szesnaście kieszeni, w kamizelce zaś dwadzieścia cztery.. Jak wygląda Adaś?. Jednym z nich była powiększająca pompka, która przyłożona do danego przedmiotu, w oka mgnieniu zmieniała jego rozmiary.aleksandra.baranska2004.. Polub.. 1 / 13 Pompkę do powiększania przedmiotów miał(a): Pani Peregrine.. Wykonanie.. Próbujesz czy poddajesz się na starcie?. Dzień w Akademii pana Kleksa Połącz w pary.. Zajęcia prowadzimy online zarówno w szkole, przedszkolu jak i w domu.. Potrafi przyrządzać wyśmienite potrawy z niezwykłych produktów np. kolorowych szkiełek..

Podaj jego imię i nazwisko, opisz, co działo się z nim, zanim zostął przyjęty do Akademii.

Nauczyciel nosi szerokie spodnie, długi surdut koloru czekoladowego, aksamitną cytrynową kamizelkę, wysoki kołnierzyk i aksamitną kokardę.Liczba wyników dla zapytania 'magiczne przedmioty w akademii pana kleksa': 10000+ Kolejność zdarzeń w "Akademii pana Kleksa" Ustawianie w kolejności.. KONTRAST W "AKADEMII PANA KLEKSA" Sortowanie według grup.Opis nauki w Akademii pana Kleksa, Dzień w Akademii pana Kleksa rozpoczynał się bardzo wcześnie.. Doskonalisz umiejętność analizy świata przedstawionego utworu, opisywania bohaterów, kształcisz umiejętności wyszukiwania w tekście potrzebnych informacji, wymieniasz bohaterów, omawiasz łączące ich relacje, potrafisz opisać wybrane postacie, utrwalisz znajomość cechbohaterowie, magiczne przedmioty), - doskonali umiejętność pracy z tekstem, - dostrzega baśniowość świata przedstawionego, - tworzy notatkę w postaci wypowiedzi uzasadniającej.. Pan Kleks różni się od innych ludzi przyzwyczajeniami.Akademia Pana Kleksa mieści się na samym końcu ulicy Czekoladowej, w ogromnym, pełnym dolin i wąwozów parku.Zajmuje duży trzypiętrowy gmach z czerwonej cegły otoczony wysokim murem, w którym co kawałek znajdują się drzwi prowadzące do jakiejś bajki - za niektórymi znajdują się baśnie pana Andersena, za innymi bajki panów Grimm, a dalej jeszcze inne opowieści dla dzieci.Uczniów najbardziej jednak fascynowały nietypowe, tajemnicze przyrządy Pana Kleksa..

Magiczne przedmioty w Akademii Powiększająca pompka - z wyglądu przypominała zwykłą oliwiarkę, używaną do oliwienia maszyny do szycia.

wg Maradlowska.. Pokaż wszystko .Magiczne przedmioty w Akademii Akademia pana Kleksa - opis Życie chłopców w Akademii pana Kleksa Główne wątki "Akademii pana Kleksa" Problematyka "Akademii pana Kleksa" Czas i miejsce akcji "Akademii pana Kleksa" Jan Brzechwa - biografia Akademia Pana Kleksa - bibliografiaJak pan Kleks odpowiedziałby na twoje trzy pytania?. Adam Niezgódka - nasz przewodnik po Akademii pana Kleksa.. wg Gniecka.. Zapisz fragment wywiadu.. Na początek przygotuj ogromny rondel, wrzuć do niego trzy kwarty pomarańczowych szkiełek.. Motyw.. Udostępnij Udostępnij wg Zuzannakrótki.. Magiczne zadania Jakich magicznych przedmiotów używał pan .Głowa pana Kleksa jest pokryta wielokolorową czupryną i czarną jak smoła brodą.. Czapka bogdychanów z "Akademii Pana Kleksa" Jana Brzechwy pozwalała: Punktualnie o piątej rano do sypialni chłopców wlatywał Mateusz i otwierał specjalne śluzy, rozmieszczone dokładnie nad ich łóżkami.. Z otworów wprost na nosy śpiących chłopców skapywała zimna woda.Większą część twarzy pana Kleksa zajmuje nos, przekrzywiony na prawo lub lewo zależnie od pory roku, na którym tkwią srebrne binokle.. Posiada bardzo duży nos, na którym są okulary.. W surducie natomiast jest tylko jedna kieszeń, i to w dodatku z tyłu4.. TEMAT LEKCJI 8: W baśniowym świecie pana Kleksa..

Potrafi unosić się w powietrzu, przyrządzać potrawy z kolorowych szkiełek, powiększać i zmniejszać przedmioty, trzymać płomyki świec w swoich kieszeniach bez dna.

Oczy pana Kleksa są niczym dwa świderki i patrzą przenikliwie na rozmówcę.. Łączymy naukę z zabawą niezależnie od miejsca.. Więcej.. Ciekawe, jaką niezwykłą lekcję moglibyście zaprojektować.Pan Kleks przechowuje tam przeróżne rzeczy, na przykład tabakierkę z zapasowymi piegami, pigułki na porost włosów, flaszkę z zielonym płynem, płomyki świec, kolorowe szkiełka i powiększającą pompkę.. Polska Zmień szablon Materiały interaktywne Pokaż wszystko.. Ma na twarzy kolorowe piegi i twierdzi, że piegi są piękne i modne.Przepis na zupę pomidorową pana Kleksa.. Nos zajmuje większą część profesora , jest bardzo ruchliwy przekrzywiony, w prawo lub w lewo w zależności od pory roku.. Kieszenie te są właściwie bez dna, można tam schować wszystko i nigdy nie są wypchane.Oczy pana Kleksa są , niewielkie ,przenikliwe jak dwa świderki oraz przykuwające uwagę.. Zmień szablon .. Gdy pan Kleks przykładał ją do jakiegokolwiek przedmiotu i naciskał jej denko, przedmiot ów zaczynał natychmiast rosnąć i powiększać się.Zobacz 3 odpowiedzi na zadanie: wymień magiczne przedmioty w akademii pana kleksaWyszukajcie w tekście fragment opowiadający o magicznych przedmiotach.. Formy pracy: indywidualna i zbiorowa.. Pan Kleks nosi na sobie szerokie spodnie , które kiedy wieje silny wiatr wyglądają jak balon.Wydarzenia ptaedobodobne:Zapisanie do akademi ,wyjście do golarza , Wydarzenia fantastyczne:wejscie do bajek,lot do krainy psów,polecenie w kosmos oka pana kleksa,zajecia pana kleksa ,opowiesc mateusza Postacie prawdziwe:golarz filip,chłopcy z Akademi,rodzice adama,pies adama Postacie fantadtyczne;pan kleks ,szpak mateusz,postacie z bajek,robot golarza filipa ,magiczne sprzety:meble w .lektura Akademia Pana Kleksa wymień wydarzenia prawdopodobne i fantastyczne,postaci prawdopodobne i fantastyczne ,wymień przedmioty o właściwościach magicznych.Karta pracy - kl. IV b Szkoła Podstawowa nr 7 w Poznaniu Nos zajmuje większą część twarzy pana Kleksa, jest bardzo ruchliwy i przekrzywiony w prawo albo w lewo, w zależności od pory roku.. PDF Materiały do wydruku..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt