Sprawdzian z historii rewolucja francuska i okres napoleoński

Pobierz

"Rewolucja francuska i okres napoleoński" Opis: Sprawdzian "Rewolucja francuska i okres napoleoński" - test sprawdzający - rodział 6.. Temat: Powtórzenie wiadomości z działu Narodziny nowożytnego świata.. Powodzenia!. Proszę zapoznać się z zadaniami z karty pracy, będziemy wspólnie rozwiązywać na zajęciach on-line.. Szybko stał się najważniejszym człowiekiem w Europie.. 12 pytań Historia J.M.. Rozpocznij testSprawdzian "Rewolucja francuska i okres napoleoński" - test sprawdzający - rozdział 6.. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.» Strona główna » Historia » Historia Świat » Rewolucja Francuska i Epoka Napoleona.. :) powodzeniaSprawdzian wiadomości dla klasy VI.. Sprawdzian zawiera grupy A, B wraz z kartą odpowiedzi.Temat : Sprawdzian wiadomości - Rewolucja francuska i okres napoleoński.. Liczba wyników dla zapytania 'klasa 6 historia rewolucja francuska i okres napoleoński': 10000+ Wielka Rewolucja Francuska i czasy Napoleona Prawda czy fałsz.. 2020 r., godz. 9.00-9.30.Temat : Powtórzenie wiadomości - Rewolucja francuska i okres napoleoński .. To nowoczesne narzędzie edukacyjne dla pokolenia zawsze online.Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników..

Rewolucja francuska i okres napoleoński ...6.

Powtarzając tematy staraj się zapamiętać najważniejsze wydarzenia, postaci, datyW 1789 r. we Francji wybuchła rewolucja.. !Rewolucja francuska (nazywana też wielką rewolucją francuską lub wielką rewolucją) - okres w historii Francji w latach , w którym doszło do głębokich zmian polityczno-społecznych i obalenia monarchii Burbonów.. Za jej symboliczny początek uważa się zdobycie Bastylii przez paryskich mieszczan 14 lipca 1789 roku (nieliczni wskazują na przysięgę deputowanych Stanów .Temat: Powtórzenie wiadomości z działu Rewolucja francuska i okres napoleoński.. Upadek Napoleona 5.. Jej wynik wyznaczył nowy porządek w Europie i na świecie.. Będzie dostępny na stronie internetowej szkoły w dniu 9 czerwca od godziny 11.00.. Proszę wszystkich o przesłanie wypełnionego sprawdzianu.. Jestem ciekawa jak Wam pójdzie.. MożnaHistoria VI - 21 i 25 maja 2020r..

Rewolucja francuska O rety!

Linki poniżej.. Sprawdzian napiszesz w piątek 5 czerwca!T: Powtórzenie wiadomości z kl. 6 W ramach powtórzenia proponuje zrobić 3 dowolne testy.. Zaczęła się nowa epoka, okupiona ogromem ludzkiej krwi i cierpienia.. Rewolucja francuska i okres napoleoński; Test: Rewolucja francuska i okres napoleoński.. Przed Wami ostatni test.. Lud lombffldzki widzialby z przyjemno§ciq przy unifonnie noszqcych szlity kolorów narodowych lombardzläch .. Jako Cesarza Francuzów prowadził zwycięskie wojny z antyfrancuskimi koalicjami.Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.Darmowy quiz: Sprawdzian z historii klasa 6 dział 6 - Rewolucja francuska i okres napoleoński - Wczoraj i dziś w kategorii HistoriaSprawdzian z historii klasa 6 .Temat: Powtórzenie wiadomości z rozdziału VI - Rewolucja francuska i okres napoleoński.. Utrwalę najważniejsze wiadomości dotyczące historii Europy przełomu XVII/XIX wieku.. Rewolucja francuska 2.. W rozgrzanym rewolucyjną atmosferą państwie, rozpoczął karierę młody generał-Napoleon Bonaparte.. KARTA PRACYZ ideami Rewolucji Polacy zetknęli się później w Legionach Dąbrowskiego..

(2 godziny lekcyjne) Temat: Rewolucja francuska i okres napoleoński - podsumowanie.

Opowiadania 15 Szukaj Dodaj Zaloguj.. Społeczność .. Opracowała: Joanna Wieczorek strona www.. Legiony Polskie we Włoszech 6.. Sprawdzian zawiera grupy A, B wraz z kartą odpowiedzi.Eduelo zawiera ponad 22 tysiące zadań i filmów edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych.. Odpowiedzi prześlij na mój adres dzisiaj do godziny 16 !. Poczekalnia Ranking Wywiady Facebook Instagram Snapchat.. Panujące tu demokratyczne stosunki, wdrażanie zasady "równości" i "braterstwa", zakorzeniły się w świadomości legionistów (wielu z nich uczestniczyło później w powstaniu listopadowym).. Oryginalne materiały pochodzą z książki Wczoraj i dziś dla klasy 6.. Rozwiązany test proszę przesłać na adres tego samego dnia do godziny 14.00.. Sprawdzian wiadomości dla klasy VI.. Księstwo Warszawskie Pamiętaj !. 2020 1.Kim był Napoleon Bonaparte - 2.Kim był Józef Wybicki- 3.Kim był generał Jan Henryk Dąbrowski- 4.Gdzie zostali wysłani Polscy Legioniści - 5.Kto utworzył Księstwo Warszawskie- 6.Kim był książe Józef Poniatowski-Rewolucja francuska obaliła monarchię we Francji pod hasłem - wolność, równość i braterstwo, odparła też interwencji wrogiej wobec niej Europy.. joannawieczorek.pl e-mail: Temat nr 2: Test online z działu - Rewolucja francuska i okres napoleoński Cel lekcji: Sprawdzam swoją wiedzę i umiejętności z powyższego działu..

Krety!Temat: Sprawdzian wiadomości z rozdziału VI "Rewolucja francuska i okres napoleoński".

Wielka Rewolucja Francuska tereny Francji objęła w latach .Temat: Sprawdzian wiadomości z działu Rewolucja francuska i okres napoleoński.. Powodzenia!. Oryginalne materiały pochodzą z książki Wczoraj i dziś dla klasy 6.. Biografie (310) Dla dzieci (1153) Edukacja (821) Filmy i seriale (6190) Finanse (124) Geografia (1506) .. Test jest kierowany głównie do szóstoklasistów na sprawdzian z epoki napoleona i rewolucji francuskiej.. PowodzeniaWIELKA REWOLUCJA FRANCUSKA () Francja przed wybuchem rewolucji i Działalność Konstytuanty () 1756 - 1763-wojna siedmioletnia przegrana Francji z Anglią 1787 - zgromadzenie Notabli 1789: - zwołanie Stanów Generalnych - stan 3 przekształcił się w Zgromadznie Narodowe - Zgromadznie Narodowe --> Konstytuanta 10-12 lipca - zamieszki na ulicach Paryża 14 lipiec .Historia 6a 6b Powtarzamy materiał z działu - Rewolucja francuska i okres napoleoński Tematy : 1.. Powtórz najważniejsze fakty związane z rewolucja francuską i okresem napoleońskim Przygotuj się do sprawdzianu z rozdziału VI.. W zeszycie proszę odpowiedzieć na pytania podsumowujące rozdział I Pytań nie trzeba przepisywać.Strona główna » Sprawdziany » Podstawówka » Wczoraj i dziś 4,5,6,7,8 Wczoraj i dziś 4,5,6,7,8 16 lutego 2018 Babiańska Helena Podstawówka , Sprawdziany 35 komentarzySprawdzian z historii klasa 6 dział 6 - Rewolucja francuska i okres napoleoński - Wczoraj i dziś Sprawdzian z historii klasa 7 - Wczoraj i dziś - przekrojowy test z całego podręcznika Sprawdzian z historii klasa 7 dział 1 - Europa po kongresie wiedeńskim - Wczoraj i dziśMateriał z historii dla klasy 6.. Przyroda Psychologia.. Filmy Życie Inteligencja Telewizja Jedzenie Konie Motoryzacja Gry Historia Słodkie .. Pod każdym tematem lekcji masz podane wymagania podstawowe z danej lekcji, które powinieneś opanować..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt