Wyjaśnij dlaczego antygona jest postacią tragiczną

Pobierz

Stanęła w sytuacji, w której musi dokonać wyboru, ale każdy wybór przyniesie jej klęskę, dlaczego?. 1.Przydatność 75% Czy Antygona to bohaterka tragiczna.. Dla Antygony to najbliższa osoba, której należy się pogrzeb.Kreon jest bohaterem dramatu Sofoklesa "Antygona".. Filmy.. Na czym polega tragizm Antygony?. "Słownik terminów literackich" podaje, że bohater tragiczny to postać, której każdy wybór jest złym wyborem, a każde rozwiązanie niesia niekorzystne dla niej rozwiązanie.. Udowodnię to zebranymi poniżej argumentami.. Dla Antygony to najbliższa osoba, kt rej należy się pogrzeb.. Musiała bowiem wybrać pomiędzy prawem boskim a ludzkim.. Nie wystarczało jej kierowanie matką i młodszą siostrą.. Antygona, jak wiele postaci tragicznych, była wyjątkowa na swój sposób.. Z dramatu Sofoklesa ,,Antygona".. R1bJgG3hE4EY4W naszym spisie lektur dla trzeciej klasy gimnazjum znajduje się książka pod tytułem "Antygona".. Jak wyżej.. Ponadto Makbet, zaraz po przebiciu Dunkana sztyletami, zaczyna tracić zmysły.Przydatność 85% Dlaczego Antygona bohaterka tragedii Sofoklesa jest postacią tragiczną?. Jest to tragedia Sofoklesa, która ma służyć za wzór tragedii antycznej.. Lubiła wyręczać się innymi, narzucać swoje zdanie.. Balladyna od najmłodszych lat marzyła o dojściu do władzy.. Uważam, że Antygona jest bohaterką tragiczną.. Już w pierwszym wystąpieniu postaci dowiadujemy się o dwóch możliwych rozwiązaniach problemu, jaki pojawił się w życiu bohaterki.Dodaj do listy..

Uważam, że Antygona jest bohaterką tragiczną.

i opisuj dalej.. Interpretację Sofoklesa i rozwinięcie tego mitu poznajemy w omawianym dramacie.Dlaczego Antygona bohaterka tragedii Sofoklesa jest postacią tragiczną?. W "Antygenie" Sofoklesa pojawia się konflikt pomiędzy Antygona, córką Edypa a siostrą Polinejkesa, Eteoklesa i Ismeny a Kreonem, królem Teb i bratem Jokasty.. Zbyt mocno kochała brata, aby skazywać jego duszę na wieczna tułaczkę po krainie cieni i cierpienie.Dlaczego Antygona bohaterka tragedii Sofoklesa jest postacią tragiczną?. Najpierw Edyp zabił swojego ojca, Lajosa i żeni się z wdową po Laosie, czyli z własną matką.. Postać tragiczna to taka postać, którą los stawia przed trudnym dylematem.Tytułowa bohaterka Antygona jest dokładnym przykładem postaci tragicznej.. Jest to tzw. konflikt tragiczny, którego nie sposób rozstrzygnąć.. "Słownik terminów literackich" podaje, że bohater tragiczny to postać, której każdy wybór jest złym wyborem, a każde rozwiązanie niesia niekorzystne dla niej rozwiązanie.. Okazją uwolnienia się od biedy i ubóstwa było małżeństwo z Kirkorem.. Kobieta za sprawą losu staje na rozdrożu, a wybranie którejkolwiek ze ścieżek prowadzi do klęski.. Swoim czynem objawia miłość i .1.. Ma do wyboru prawo boskie, czyli pochowanie brata uznanego za zdrajcę i w skutku czego śmierć albo usłuchanie się rozkazu Kreona i pozostawienie Polinejka bez pochówku w skutku czego jego dusza błąkała by się, ponieważ dusza osoby, która nie została pochowana nie mogła przejść bram Hadesu.Podaj kilka argumentów - dlaczego Antygona jest postacią tragiczną?.

Antygona jest postacią tragiczną.Dlaczego Antygona jest postacią tragiczną?

:) Dziękuję i bardzo proszę o pomoc!. Napisz tekst liczący co najmniej 120 słów, w którym uzasadnisz swoje zdanie.. Tragizm tej decyzji wiąże się ze świadomością bohatera, ze zdawaniem sobie sprawy, kogo zabija, jakiemu człowiekowi odbiera życie.. Uważam, że Antygona jest bohaterką tragiczną.. Pierwszym argumentem potwierdzającym fakt tragicznej bohaterki jest pochowanie brata lub nie, w zależności, co wybierze zostanie i tak ukarana.. Jedną z cech dramatu klasycznego był właśnie tragizm postaci, więc od samego początku wiedzieliśmy, że jakkolwiek nie postąpiłby główny bohater, czyli Antygona, to i tak jest skazany na klęskę.Sam fakt ciążącej nad córką Edypa klątwy, która prowadzi ją do katastrofy, potwierdza nam tezę, że jest ona bohaterką tragiczną.. Jest jednocześnie ojcem Hjajmona, mężęm Euredyki, ale przede wszystkim władcą Teb.. Warto się zastanowić, czy uczniowie ostatniej klasy gimnazjalnej powinni ją poznać.Uważam, że Antygona jest bohaterką tragiczną.. Jest córką Edypa oraz jego matki Jokasty wraz z trójką swojego rodzeństwa.. Posted on 22 czerwca 2014 by admin "Słownik terminów literackich" podaje, że bohater tragiczny to postać, której każdy wybór jest złym wyborem, a każde rozwiązanie niesia niekorzystne dla niej rozwiązanie.początek ..

Antygona z pewnością jest bohaterką tragiczną, ale dlaczego?

Udowodnię to zebranymi poniżej argumentami.. Pierwszym argumentem potwierdzającym fakt tragicznej bohaterki jest pochowanie brata lub nie, w zależności, co wybierze zostanie i tak ukarana.Autor: Antygona to tytułowa bohaterka dramatu Sofoklesa "Antygona".. Gdy Edyp dowiedział się o tym popełnił samobójstwo i zginął w złej sławie.miałam to 3 lata temu na polskim.. heh Antygona jest postacią tragiczną.Bez względu na to jaką drogę postepowania wybierze, jest skazana na przegraną.Jeżeli Antygona nie usłucha rozkazu poniesie straszliwą karę.Jeśli zaś podporządkuje się rozkazowi Kreona, narazi się na gniew bogów, a duszę kochanego brata skarze na wieczne potepienie.Dlaczego Antygona bohaterka tragedii Sofoklesa jest postacią tragiczną?. Wiemy, że Antygona dążyła do szczęścia, a dowodem na to jest uczucie, którym darzyła ze wzajemnością Hajmona.. Bohaterka udowodniła nam, że do końca powinniśmy być wierni swoim przekonaniom i religii.. Udowodnię to zebranymi poniżej argumentami.. Udowodnię to zebranymi poniżej argumentami.. Pierwszym argumentem potwierdzającym tezę jest to, że nad losem Labdakidów ciążyło Fatum.. Według mnie Kreon jest postacią tragiczną, a swoją tezę postaram się uargumentować w dalszej części swojej pracy.. Musiała bowiem wybrać pomiędzy prawem boskim a ludzkim..

Antygona jest postacią tragiczną, ponieważ każdy jej wybór przyniesie nieszczęście.

80% 46 głosów.. Dla Antygony ta najważniejszą wartością była miłość do brata.. Jest jej przeznaczone cierpienie, katastrofa.. i wtedy następny akapit i piszesz .Będę starała bronić tezy, że Antygona to postać tragiczna.. Zbyt mocno kochała brata, aby skazywać jego duszę na wieczna tułaczkę po krainie cieni i cierpienie.Przede wszystkim Antygona to kobieta pochodząca z przeklętego rodu Labdakidów, więc i na niej ciąży klątwa bogów.. Pierwszym argumentem potwierdzającym fakt tragicznej bohaterki jest pochowanie brata lub nie, w zależności, co wybierze zostanie i tak ukarana.. Musiała.Antygona jest postacią tragiczną o czym świadczy konflikt tragiczny, przed którym postawiona jest jej postać.. "Słownik terminów literackich" podaje, że bohater tragiczny to postać, której każdy wybór jest złym wyborem, a każde rozwiązanie niesia niekorzystne dla niej rozwiązanie.Jedną z zasad tragedii antycznej jest konflikt dwóch racji, z której żadna nie zwycięża.. Pierwszym argumentem potwierdzającym fakt tragicznej bohaterki jest pochowanie brata lub nie, w zależności, co wybierze zostanie i tak ukarana.Uważam, że Antygona jest bohaterką tragiczną.. Dla Antygony to najbliższa osoba, której należy się pogrzeb.Myślę, że na podstawie wyżej przytoczonych argumentów udało mi się udowodnić, że Antygona byłą postacią tragiczną.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać.Grafika.. Nie było ono oparte na miłości czy przyjaźni.Czy Antygona jest postacią tragiczną w rozumieniu Poetyki Arystotelesa?. Antygona z pewnością jest bohaterką tragiczną, ale dlaczego?. Pierwszym argumentem potwierdzającym fakt tragicznej bohaterki jest pochowanie brata lub nie, w zależności, co wybierze zostanie i tak ukarana.. Z treści dramatu dowiadujemy się o tym, że związek jest jawny.Antygona tak bardzo kochała brata, że nie mogła się powstrzymać od pochówku i naruszenia tym sposobem prawa ziemskiego.. Jeśli bohaterka posłuchałaby rozkazu Kreona, złamałaby prawa boskie i pozwoliła na zbezczeszczenie zwłok brata.Przydatność 85% Dlaczego Antygona bohaterka tragedii Sofoklesa jest postacią tragiczną?. oraz wyjaśnij, na czym polega zasadnicza różnica między bohaterami wymienionymi przez ciebie w danej parze.. Makbet dokonuje morderstwa na królu, własnym kuzynie i przyjacielu; człowieku, który Makbetowi ufał i który go doceniał.. "Słownik terminów literackich" podaje, że bohater tragiczny to postać, której każdy wybór jest złym wyborem, a każde rozwiązanie niesia niekorzystne dla niej rozwiązanie.. ;) Proszę czekać.. Antygona - główna bohaterka tragedii Sofoklesa "Antygona" była postacią tragiczną.. Jej postać została zaczerpnięta z mitów tebańskich, które w krótkiej wzmiance przedstawiają jej historię.. Udowodnię to zebranymi poniżej argumentami..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt