Charakterystyka marty romeo i julia

Pobierz

Hrabia, krewny księcia.. kłótnia i bójka Kapuletów z Montekimi.. ROMEO Cicho!. R.Romeo pochodził z rodu Mintekich.. Jego dwaj przyjaciele to Merkucio i Benwolio.. Wydaje się, iż naprawdę darzy ją .Fragmenty spektaklu "Romeo i Julia" W. Szekspira, w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka, zrealizowanego w Teatrze Dramatycznym im.. piękna i niewinna.. złośliwa ale piękna.JULIA Ach!. Romeo początkowo był zakochany w Rozalinie, później uczuciem obdarzył Julię.. Miał około 20 lat, nie znamy jego dokładnego wieku.. Młodzieniec jest inteligentny i dowcipny,Charakterystyka Romea.. Odznacza się sprytem i wyrachowaniem, początkowo przychylna osobie Romea, pomaga młodym w ich planach, jednak w konsekwencji rozczarowuje swoją podopieczną, ponieważ niania radzi Julii, by .Julia czuje się bardzo osamotniona w swoim domu i daremnie oczekuje pomocy od Marty, jedynej osoby za swego środowiska, która zna jej tajemnicę.. Mimo iż Kapulet jest początkowo przeciwny pośpiechowi, Parys ani na chwilę nie ustaje w staraniach o rękę dziewczyny.. Czemuż ty jesteś Romeo!Q.. Romeo był jednym z głównych bohaterów dramatu pt. "Romeo i Julia", autorstwa znanego angielskiego pisarza - Williama Szekspira.. Zwrócenie się po pomoc zakonnika nie jest oznaką słabości, lecz dowodem na to, że spadające na nią po raz nieszczęscia przytłaczają młodą i niedoświadczoną życiowo dziewczynę.Ania210900..

Ten niespełna dwudziestoletni młodzieniec należał do znanego i poważanego rodu Montekich, który od dawna mieszkał ...Romeo Monteki - charakterystyka postaci ostatnidzwonek.pl, Romeo jest głównym męskim bohaterem dramatu Szekspira: "Co mi to za gagatek!Ma wprawdzie twarz gładszą niż niejeden, / ale oczy, niech się wszystkie inne schowają; / co się zaś tyczy rąk i nóg, i całej budowy, / chociaż o tym nie ma co wspominać, / przyznać trzeba, że nieporównane.The story about Romeo and Juliet was written by William Shakespeare.

Czemuż ty jesteś Romeo!a) Romeo i Benvolio siłują się dla zabawy b) Matki Romea i Juli wdają się w sprzeczkę na placu targowym c) służący z domu Capuletich i Montekich prowokują się wzajemnie do walki na miecze d) Opiekunka Julii zarzuca jej ojcu że jest zbyt surowy 3) Ile lat ma Julia ?. Był szlachcicem.. coś mówi.. Dramat "Romeo i Julia" rozpoczyna.. mów, mów dalej, uroczy aniele; Bo ty mi w noc tę tak wspaniale świecisz Jak lotny goniec niebios rozwartemu Od podziwienia oku śmiertelników, Które się wlepia w niego, aby patrzeć, Jak on po ciężkich chmurach się przesuwa I po powietrznej żegluje przestrzeni.. mów, mów dalej, uroczy aniele; Bo ty mi w noc tę tak wspaniale świecisz Jak lotny goniec niebios rozwartemu Od podziwienia oku śmiertelników, Które się wlepia w niego, aby patrzeć, Jak on po ciężkich chmurach się przesuwa I po powietrznej żegluje przestrzeni.. Filmy.. rozmowa Benwolia z Merkucjem.. poleca 83 % 3867 głosów.. A. Węgierki w Białymstoku.. Jest zainteresowany małżeństwem z młodą Julią i czyni nieustanne kroki zmierzające do osiągnięcia tego celu.. Treść.. coś mówi.. Opiekunka Julii, kobieta prosta i poczciwa, jednakże nie potrafiąca zapanować nad własnym gadulstwem.. Mieszkał w Veronie.. Odznaczał się urodą -uważano go za przystojnego.. ROMEO Cicho!. bal u Kapuletów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt